Teljes útmutató a romániai mikro-vállalkozások 1%-os adójáról 2026-ban. Kritériumok, adószámítás, kötelezettségek és összehasonlítás a nyereségadóval.
    • mikro-vállalkozói adó románia
    • mikro románia 2026
    • 1%-os adó románia
    • mikro-rendszer SRL
    • mikro adózás
    Vissza a bloghoz
    Romániai Mikro-vállalkozói Adózás 2026 – Teljes Útmutató
    Tax Law

    Romániai Mikro-vállalkozói Adózás 2026 – Teljes Útmutató

    23 perc olvasás
    ✓

    Mi az a Mikro-vállalkozói Rendszer Romániában?

    A mikro-vállalkozásokra vonatkozó adózási rendszer az Európai Unió legkedvezőbb fiskális kerete a kisvállalkozások számára. Az alapítás és a gazdaság formalizálásának ösztönzésére bevezetett rendszer lehetővé teszi a 100 000 EUR árbevétel alatti cégek számára, hogy az általános 16%-os nyereségadó helyett mindössze 1%-os adót fizessenek a teljes bevételük után.

    2026-ban, több éves jogszabályi módosítás után, a mikro-rendszer stabilizálódott, és továbbra is az új cégek alapításának fő mozgatórugója Romániában. Fontos megjegyezni, hogy ezen adórendszer vonzereje abban rejlik, hogy jelentős adminisztratív egyszerűsítést kínál a hagyományos nyereségadóhoz képest, és alacsonyabb adóterhet ró azokra a vállalkozásokra, amelyek magas profitmarginnal működnek. Ezzel hozzájárul a gazdasági növekedéshez és a vállalkozói szellem ösztönzéséhez, különösen a startupok és a kisebb méretű szolgáltató cégek esetében.

    A mikro-vállalkozói adórendszert a Legea nr. 227/2015 a fiscális kódexről és annak későbbi módosításai szabályozzák. Különösen a Titlul III, „Impozitul pe veniturile microîntreprinderilor” című fejezete tartalmazza a részletes rendelkezéseket.

    Jogosultsági Kritériumok 2026

    A mikro-vállalkozói rendszer előnyeinek igénybevételéhez a cégnek kumulatíve a következő feltételeknek kell megfelelnie, a Legea nr. 227/2015, art. 47 alin. (1) és (1^1), valamint art. 47 alin. (2) értelmében:

    Kötelező Feltételek

    A Mikro-rendszerből Kizárt Területek

    A Legea nr. 227/2015, art. 47 alin. (2) értelmében bizonyos tevékenységi területeken működő cégek nem eshetnek a mikro-vállalkozói adórendszer hatálya alá, függetlenül az árbevételüktől vagy más kritériumoktól. Ezek a következők:

    • Banki és biztosítási tevékenységek, viszontbiztosítás, tőkepiaci tevékenység (kivéve azokat az tevékenységeket, amelyek a felhatalmazott közvetítők kizárólagos feladatát képezik a jogszabályok szerint).
    • Szerencsejáték, lottó és hasonló tevékenységek.
    • Kőolaj- és földgázlelőhelyek kutatásával, fejlesztésével és kitermelésével kapcsolatos tevékenységek.
    • Állam által birtokolt jegyzett tőkével rendelkező cégek, beleértve a helyi közigazgatási egységek tulajdonában lévő cégeket is.

    Mi Történik, Ha Túllépik a Küszöböt?

    Abban az esetben, ha a mikro-vállalkozás árbevétele meghaladja a 100 000 EUR-t az év során (Legea nr. 227/2015, art. 52 alin. (1) és (2)):

    • Át kell térni a 16%-os nyereségadóra azzal a negyedévvel kezdődően, amelyben a küszöb túllépődött.
    • Az előző negyedév adóját nem számolják át visszamenőleg. A már befizetett mikro-adók érvényesek maradnak.
    • A cégnek 15 napon belül értesítenie kell az ANAF-ot a 010-es nyomtatvány (Declarația de înregistrare fiscală/Declarație de mențiuni/Declarație de radiere) benyújtásával arról, hogy áttért a nyereségadóra.
    • A következő évben a cég visszatérhet a mikro-rendszerbe, ha ismét megfelel a feltételeknek. Ezt a változást az adott év január 25-ig kell bejelenteni az ANAF-nak.

    A küszöb túllépése esetén a számviteli nyilvántartásnak tükröznie kell a nyereségadó rendszerre való átállást, és a számviteli politikát is ennek megfelelően kell módosítani.

    Hogyan Számolják a Mikro-adót?

    Alapképlet

    A mikro-vállalkozói jövedelemadó számítása meglehetősen egyszerű a Legea nr. 227/2015, art. 53 alin. (1) értelmében:

    Negyedéves adó = Teljes bevétel × 1%

    Figyelem: a bevételek adóznak, nem a nyereség. Ez azt jelenti, hogy a költségek nem vonhatók le az adóalapból. Ez a kulcsfontosságú különbség a nyereségadóhoz képest. A mikro-adó szempontjából nem releváns a cég "valós" nyeresége, kizárólag a bevételek összege számít.

    Gyakorlati Példa

    Tekintsünk egy vállalatot, amelynek a negyedéves bevételei és költségei a következők:

    NegyedévBevételek (RON)Költségek (RON)Valós Nyereség (RON)Mikro-adó (1%) (RON)Nyereségadó (16%) (RON)
    T1100 00060 00040 0001 0006 400
    T2120 00070 00050 0001 2008 000
    T380 00050 00030 0008004 800
    T4150 00090 00060 0001 5009 600
    Összesen450 000270 000180 0004 50028 800

    Éves megtakarítás: A mikro-rendszerrel 4 500 RON adót fizetne, míg nyereségadóval 28 800 RON-t. Ez 24 300 RON megtakarítást jelent, ami 84%-kal kevesebb adó! Ez a példa jól illusztrálja, hogy magas profitmarginnal rendelkező vállalkozások számára mennyire előnyös lehet a mikro-rendszer.

    Bevétel, Ami NEM Képezi az Adóalap Részét

    A Legea nr. 227/2015, art. 53 alin. (2) részletesen felsorolja azokat a bevételi kategóriákat, amelyek nem tartoznak a mikro-vállalkozói adó alapjába. Ezeket az összegeket ki kell vonni a teljes bevételből az adóalap meghatározásakor. Ez kritikus a pontos adószámításhoz:

    • Készletváltozásból származó bevételek (711-es számlaosztály): Ezen bevételek a vállalat belső készletgazdálkodásából erednek, és nem a külső piaci tranzakciókból származnak, ezért nem tekinthetők a mikro-adó alapjának részének.
    • Tárgyi és immateriális eszközök előállításából származó bevételek (721, 722-es számlaosztály): Ezek a bevételek a vállalat saját felhasználásra történő eszközgyártásából származnak, és nem az értékesítésből.
    • Kárból vagy kártérítésből származó bevételek (758-as számlaosztály): Biztosítási kártérítések, vagy nem gazdasági tranzakciókhoz kapcsolódó bevételek.
    • Támogatásokból származó bevételek (741-es számlaosztály): Ide tartoznak az állami vagy EU-s forrásokból származó támogatások, amelyek célja a beruházások vagy a működés segítése, és nem az alaptevékenységből eredő bevétel.
    • Tartalékokból, értékvesztésből és értékcsökkenésből származó bevételek (781-es számlaosztály): Ezek pénzügyi és számviteli kiigazítások, amelyek nem generálnak valós pénzforgalmat, ezért nem adóköteles bevételek.
    • Kamatok és/vagy késedelmi pótlékok visszafizetéséből vagy törléséből származó bevételek: Visszakapott kamatok, késedelmi pótlékok, amelyeket korábban bevételként vagy költségként könyveltek, de most korrekcióra kerülnek.
    • Pénzügyi befektetésektől származó bevételek (pl. kamatbevételek bankszámlán, értékpapírokból származó bevételek): Bár ezek valós pénzmozgást eredményeznek, specifikusan kivonhatók az adóalapból, amennyiben nem fő tevékenységből származó bevételek (Legea nr. 227/2015, art. 53 alin. (2) lit. d)).
    • Osztalékbevételek: Amennyiben a mikro-vállalkozás más cégektől kap osztalékot, az általában szintén nem képezi a mikro-adó alapját, mivel az már adózott profitból származik.

    A pontos számításhoz elengedhetetlen a számviteli nyilvántartások precíz vezetése és a bevételi számlaosztályok részletes elemzése.

    Összes Effektiv Adóteher

    Az összes adózási költség megértéséhez egy mikro-vállalkozás működtetése során figyelembe kell venni a vállalati adón felül a tulajdonosra háruló adókat is, különösen az osztalék kivételekor.

    AdófajtaRáta (2026)
    Mikro jövedelemadó1% (Legea nr. 227/2015, art. 53 alin. (1) lit. a))
    Osztalékadó16% (Legea nr. 227/2015, art. 43, art. 100, art. 103 alin. (1) lit. a))
    050 RON) 6-szorosának megfelelő küszöb felett (azaz 24 300 RON felett). Ez a Legea nr. 227/2015, art. 170 és art. 155 értelmében alkalmazandó. A CASS plafonálva van az országos bruttó minimálbér 24-szeresénél (azaz 97 200 RON, CASS max. 9 720 RON). A 6 és 24-szeres küszöb között a 10%-os CASS fizetendő, ha az osztalék meghaladja a 6-szoros küszöböt.
    Effektív összesen~17-27% (az osztaléktól függően változik). Az effektív adóteher különösen alacsony, ha alacsony összeget vesznek ki osztalékként, vagy ha a tulajdonos más forrásból már fizet CASS-t, és az osztalék nem éri el a 6-szoros küszöböt.

    Az effektív adóteher kiszámításakor figyelembe kell venni, hogy a 16%-os osztalékadó az osztalék bruttó értékéből kerül levonásra, majd a fennmaradó összeget lehet kifizetni. A CASS az éves bruttó osztalék (több forrásból is) összegétől függ.

    Összehasonlítás: Mikro vs. Nyereségadó

    KritériumMikro (1%)Nyereség (16%)
    AdóalapTeljes bevételek (Legea nr. 227/2015, art. 53)Nyereség (bevételek - levonható költségek) (Legea nr. 227/2015, art. 19-27)
    Ráta1% (Legea nr. 227/2015, art. 53 alin. (1) lit. a))16% (Legea nr. 227/2015, art. 17)
    Költségek levonhatóságaNemIgen (a Fiscális Kódex által meghatározott korlátok és feltételek mellett)
    HátrányNem vonhatóak le a költségek, így alacsony profitmargin esetén hátrányos lehet. Munkavállaló alkalmazásának kötelezettsége.Magasabb ráta, bonyolultabb számvitel, magasabb adminisztratív terhek, transzferár dokumentáció kötelezettsége kapcsolt vállalkozások esetén. (Lásd: Árazás Romániában 2026: Szabályok, Dokumentáció, Megfelelés)

    Aranyszabály: A mikro-rendszer akkor előnyös, ha a profitmargin meghaladja a 6,25%-ot (1%/16%). A gyakorlatban ez a legtöbb olyan vállalkozás számára előnyös, ahol a margin 15-20% felett van. Ez az egyszerű számítás segít gyorsan eldönteni, melyik adózási forma a kedvezőbb.

    Negyedéves Adókötelezettségek és Határidők

    A mikro-vállalkozásoknak szigorú határidőket kell betartaniuk a bevallások és befizetések tekintetében, a Legea nr. 227/2015, art. 56 értelmében. Ennek elmulasztása bírságokat vonhat maga után.

    TevékenységHatáridőJogszabályi hivatkozás
    Negyedéves adó bevallása és befizetéseAz adott negyedévet követő hónap 25. napja.
    (pl. I. negyedév (jan-márc): április 25; II. negyedév (ápr-jún): július 25; III. negyedév (júl-sze): október 25; IV. negyedév (okt-dec): január 25.)
    Legea nr. 227/2015, art. 56 alin. (1)
    Éves pénzügyi mérleg benyújtásaA naptári évet követő év május 30.Legea contabilității nr. 82/1991, art. 28
    010-es nyomtatvány benyújtása (regisztráció/módosítás)A cégjegyzékbe való bejegyzést vagy a feltételek megváltozását követő 30 napon belül az alapításkor vagy az adózási rendszer megváltoztatásakor.Ordinul ANAF nr. 1699/2021
    394-es nyomtatvány (áfás szolgáltatások/termékek)Havi/negyedéves (az áfa-regisztrációtól függően), az adott időszakot követő hónap 25. napja.Ordinul ANAF nr. 3.769/2015, art. 1
    CASS bevallás (osztalék után)A CASS fizetési kötelezettség keletkezését követő 30 napon belül, vagy évente a 212-es bevallással, ha a küszöb átlépése egyértelmű. Az osztalék kifizetésének évében történik a bevallás (pl. 2025-ben kifizetett osztalék esetében 2026. május 25-ig a 212-es bevallásban).Legea nr. 227/2015, art. 170 alin. (4) és art. 155 alin. (1) lit. k)
    Osztalékadó befizetéseAz osztalék kifizetését követő 25 napon belül.Legea nr. 227/2015, art. 100 alin. (1)

    Fontos, hogy a cégkönyvelővel szoros együttműködésben történjen a bevallások és befizetések ütemezése, hogy elkerülhetők legyenek a késedelmes befizetések miatti bírságok és kamatok.


    📚 Kapcsolódó Források

    • Jogi Szolgáltatások
    • Konzultáció

    📖 Ajánlott olvasmány: Románia kettős adózási egyezményei: Útmutató 2026 📖 Ajánlott olvasmány: Romániai szabadúszó adózás 2026: Teljes útmutató 📖 Ajánlott olvasmány: Árazás Romániában 2026: Szabályok, Dokumentáció, Megfelelés 📖 Ajánlott olvasmány: Románia kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményei 2024

    Előnyök és Hátrányok Részletesen

    Mikro-vállalkozói Rendszer Előnyei

    Mikro-vállalkozói Rendszer Hátrányai

    Compliance Ellenőrzőlista Mikro-vállalkozások Számára 2026-ban

    Az alábbi ellenőrzőlista segítséget nyújt a romániai mikro-vállalkozásoknak, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy minden jogi és adózási feltételnek megfelelnek 2026-ban:

    Alapvető Kritériumok Ellenőrzése

    • Bevétel: Az előző naptári évben elért bevételek nem haladták meg a 100 000 EUR-t (BNR árfolyamon számolva). Folyamatosan monitorozza az aktuális évi bevételeket is a küszöb átlépésének elkerülése érdekében. (Legea nr. 227/2015, art. 47 alin. (1) lit. c) §1)
    • Jegyzett Tőke: A cég jegyzett tőkéje legalább 500 RON, és teljes egészében befizetésre került az alapításkor. (Legea nr. 239/2025, art. 1, alin. (1))
    • Tagok/Részvényesek: Kizárólag magánszemély(ek) a tulajdonos(ok), akik legfeljebb három mikro-vállalkozásban rendelkeznek részesedéssel. Nincs 25%-ot meghaladó jogi személy tulajdonos. (Legea nr. 227/2015, art. 47 alin. (1) lit. b) és d))
    • Tevékenységi Korlátozások: A cég nem végez kizárólagosan a kizárt területeken felsorolt tevékenységeket (banki, biztosítási, szerencsejáték, olaj/gáz kitermelés, állami tulajdonú cég). (Legea nr. 227/2015, art. 47 alin. (2))
    • Munkavállaló: Legalább egy teljes munkaidős alkalmazott (vagy ügyvezető megbízási szerződéssel) van bejelentve a ReGES-be, és a munkaviszony folyamatosan fennáll a negyedév teljes egészében. A munkabér legalább a bruttó minimálbérrel megegyező. (Legea nr. 227/2015, art. 47 alin. (1) lit. f))
    • Tanácsadói Bevételek: Amennyiben a tevékenység érintett CAEN kódok alá tartozik (pl. 6920 – Számviteli, könyvvizsgálói tevékenység; 7022 – Üzletviteli, vezetési tanácsadás), a tanácsadói bevételek nem haladják meg a teljes bevétel 20%-át. (Legea nr. 227/2015, art. 47 alin. (1) lit. g))

    Adózási és Számviteli Kötelezettségek

    • Negyedéves Adó Számítása: Számolja ki az 1%-os mikro-adót a tényleges (korrigált) bevételek alapján.
    • Adóbevallás és Befizetés: Nyújtsa be a 100-as nyomtatványt és fizesse be az adót minden negyedévet követő hónap 25. napjáig. (Legea nr. 227/2015, art. 56 alin. (1))

    📖 Ajánlott olvasmány: Romániai szabadúszó adózás 2026: Teljes útmutató


    📖 Ajánlott olvasmány: Navigálás a romániai mikrovállalkozási adórendszerben 2026

    📖 Ajánlott olvasmány: Romániai kriptoadó-bevallási kötelezettségek 2026-ban

    📖 Ajánlott olvasmány: Fiókiroda vs. Leányvállalat Romániában – Adózás 2026-ban

    📖 Ajánlott olvasmány: Román digitális nomád adózás 2026: Útmutató befektetőknek

    📖 Ajánlott olvasmány: Romániai Társasági Adókedvezmények 2026: Útmutató Befektetőknek

    Kapcsolódó Források és Cikkek

    • Éves Befizetés bemutatása: Benyújtotta-e az éves pénzügyi kimutatásokat (bilanț) az ANAF-hoz a május 31-i (munkaszüneti nap esetén a következő munkanapra tolódó) határidőig?
    • ÁFA Regisztráció és Bevallás: Amennyiben áfa-regisztrált (és a 395 000 RON-os küszöböt átlépte), nyújtsa be a 300-as és 394-es bevallásokat a vonatkozó határidőkig. (Legea nr. 227/2015, art. 310, art. 323, Ordinul ANAF nr. 3.769/2015). A standard áfa-kulcs 2026-ban 21%, a Legea nr. 227/2015, art. 291 értelmében.
    • Osztalék Adózása: Az osztalék kifizetése esetén levonta és befizette a 2026. január 1-jétől felosztott osztalékokra vonatkozó 16%-os osztalékadót az osztalék kifizetését követő hónap 25. napjáig. (Legea nr. 227/2015, art. 43, art. 97 alin. (7), Legea nr. 141/2025)
    • CASS Osztalék Után: Amennyiben az éves, levont adóval csökkentett osztalék a többi, e küszöbnél figyelembe veendő jövedelemmel együtt eléri a 6 bruttó minimálbér küszöböt, a CASS bevallása és befizetése megtörtént a 212-es bevallásban. (Legea nr. 227/2015, art. 170)
    • Könyvelési Dokumentáció: Rendelkezésre állnak a megfelelő könyvelési dokumentumok és számlák minden bevételről és költségről.

    Változások Értesítése

    • Adózási Rendszer Változása: Amennyiben a bevételek meghaladják a 100 000 EUR-t, vagy a mikro-rendszerre való jogosultság más feltételei megszűnnek, az ANAF értesítése megtörtént a 010-es nyomtatvánnyal a változás negyedévét követő 15 napon belül. (Legea nr. 227/2015, art. 52 alin. (1))
    • Adatok Módosítása: Bármely céges adat (székhely, tulajdonosok, tevékenységi kör) változását bejelentették az ONRC-nél és az ANAF-nál.

    Folyamatosan ellenőrizze a Fiscális Kódex és a végrehajtási normák esetleges módosításait, mivel a jogszabályok gyakran változnak.

    Gyakran Ismételt Kérdések (FAQ)

    1. Kérdés: Mire érdemes figyelni egy újonnan alapított mikro-vállalkozásnak?

    Válasz: Az újonnan alapított cégek az alapítás pillanatától automatikusan mikro-vállalkozásnak minősülnek, ha megfelelnek a jogosultsági kritériumoknak (Legea nr. 227/2015, art. 47 alin. (1)). A legfontosabb, hogy győződjön meg arról, hogy a jegyzett tőke befizetésre került (legalább 500 RON), alkalmazzon legalább egy teljes munkaidős munkavállalót (vagy ügyvezetőt megbízási szerződéssel) a cégjegyzékbe való bejegyzés után 30 napon belül, és a 010-es nyomtatványt is időben benyújtsa az ANAF-hoz. Fontos figyelemmel kísérni a bevételeket, hogy ne lépjék túl a 100 000 EUR-s küszöböt.

    2. Kérdés: Mi történik, ha egy negyedévben nincs bevétel?

    Válasz: Ha egy negyedévben nincs bevétel, akkor az adóalap 0 RON, így 0 RON adót kell befizetni. A bevallást azonban továbbra is be kell nyújtani az ANAF-nak. A munkavállalóra vonatkozó feltétel azonban továbbra is fennáll, azaz a cégnek akkor is rendelkeznie kell legalább egy alkalmazottal, ha nincs bevétele.

    3. Kérdés: Lehet-e egyéni vállalkozó (PFA) mikro-vállalkozás?

    Válasz: Nem. A mikro-vállalkozói rendszer kizárólag jogi személyekre, konkrétan korlátolt felelősségű társaságokra (SRL) vonatkozik. Az egyéni vállalkozók (PFA) és más egyéni vállalkozási formák a saját specifikus adózási rendszereik (norma de venit vagy reál rendszer) alá tartoznak. Ez a Legea nr. 227/2015, Titlul II (Venitul din activități independente) és Titlul III (Impozitul pe veniturile microîntreprinderilor) közötti különbségekből adódik. Lásd még: [Romániai szabadúszó adózás 2026: Teljes útmutató]

    4. Kérdés: Mi a helyzet az áfa-val a mikro-vállalkozásoknál?

    Válasz: A mikro-vállalkozások általában mentesülnek az áfa alól, amíg éves forgalmuk nem haladja meg a 395 000 RON-t. Ha ez a küszöb átlépésre kerül, a cégnek kötelezően áfa-nyilvántartásba kell vetetnie magát az ANAF-nál legkésőbb a küszöb átlépésének napján, és áfa-fizetővé válik. Az áfa-regisztráció nem befolyásolja a mikro-vállalkozói státuszt, csak további adókötelezettségeket von maga után. (Legea nr. 227/2015, art. 310). A standard áfa-kulcs 2026-ban 21%.

    5. Kérdés: Az ügyvezető fizetése beleszámít a költségekbe a mikro-adózásnál?

    Válasz: A mikro-adózás esetében a költségek, beleértve az ügyvezető fizetését vagy bármilyen más kiadást, nem vonhatók le az adóalapból, mivel az adó a bruttó bevételre vetítve fizetendő. Az ügyvezető bérjellegű jövedelme azonban befolyásolhatja a CASS küszöböt, ha osztalékot is kivesz. Az ügyvezető alkalmazása (munkaszerződéssel vagy megbízási szerződéssel) azonban szükséges a mikro-vállalkozói státusz fenntartásához.

    6. Kérdés: Milyen szankciókkal jár a határidők be nem tartása?

    Válasz: A bevallások késedelmes benyújtása vagy az adók késedelmes befizetése bírságokat von maga után. A bírságok összege a késedelem mértékétől és a hiányzó adó összegétől függ, és a Legea nr. 207/2015 (Codul de procedură fiscală) szabályozza. Például, a bevallás elmulasztása 500 RON-tól 5 000 RON-ig terjedő bírságokat eredményezhet jogi személyek esetében. Ezen felül késedelmi kamat is felszámolásra kerül.

    7. Kérdés: Módosítható-e az adózási rendszer az év során?

    Válasz: Igen, amennyiben a bevételek meghaladják a 100 000 EUR-s küszöböt, vagy a mikro-vállalkozói kritériumok már nem teljesülnek, a cégnek kötelezően át kell térnie a nyereségadóra. Ezt a változást az adott negyedév végéig be kell jelentenie az ANAF-nak (010-es nyomtatvány). Önkéntes áttérésre általában csak az év elején van lehetőség (január 25-ig), hacsak nem merül fel a törvényi kötelezettség. (Legea nr. 227/2015, art. 52 alin. (1), (2) és (3)).

    8. Kérdés: Mi az a ReGES, és miért fontos a mikro-vállalkozások számára?

    Válasz: A ReGES (Registrul General de Evidență a Salariaților) a román munkavállalók központi nyilvántartása, amelyet az Inspecția Muncii (Munkaügyi Felügyelőség) kezel. Fontos minden munkáltató számára, beleértve a mikro-vállalkozásokat is, mivel itt kell bejelenteni minden munkaszerződést (létrehozást, módosítást, megszüntetést). A mikro-vállalkozások számára létfontosságú, hogy legalább egy teljes munkaidős alkalmazottat bejelentsenek a ReGES-ben, és fenntartsák a munkaviszonyt. Ennek elmulasztása a mikro-vállalkozói státusz elvesztéséhez és bírságokhoz vezethet. Az alkalmazotti státusz igazolása a ReGES-ből történik.


    Ez a cikk tájékoztató jellegű, és nem minősül jogi tanácsadásnak. Konkrét helyzetekben forduljon szakosodott könyvelőhöz vagy ügyvédhez.

    Ajánlott cikkek

    Összes cikk
    Hívás
    WhatsApp